Pravidla fóra Pravidla podpisové politiky Pravidla uploadu Lišta pravidel Hodnocení uživatelů Heslování archivu Vkládání obrázku

Statistiky uživatele: Statistiky fóra:
Vítejte na ForumNO uživateli  Anonymní NEJSTE PŘIHLÁŠEN!! Celkem příspěvků: 167192
Poslední návštěva:  - Hodnost:  - Celkem členů: 35635
Varování:  - ID uživatele:  - Nejnovějším uživatelem je premda.sedlacek
Celkem příspěvků:  - Registrovat
Reputace:  -

Sledujte nás na FaceBooku!Sledujte nás na Twitteru!    Staň se naším mecenášem - více info
Právě je 18 lis 2018, 09:45

Bookmark and Share

[ Příspěvků: 12 ] 
 Zvlastni verze FW na N97 
Autor Zpráva
Začátečník
Začátečník
Model telefonu: HTC Desire
Reputace: -2
Příspěvek Zvlastni verze FW na N97
Zdravicko ve spolek,

Vcera jsem si v kramu koupil fungl novou N97, slape vyborne, az na to ze za boha nemuzu najit nejakej programek na cteni knizek(driv na N95 jsem pouzival Qreader) tak jsem se rozhodl, ze hacknu system, a co jsem tady cetl, aktualni verze je nejakejch 20.xx.xx ovsem muj telefon hlasi 12.0.026 a po zkouknuti oficialnich stranek a zkontrolovani podle kodu pod baterkou pro me proste zadnej novejsi FW neexistuje... Mam snad nejakou jinou verzi telefonu nebo jak?

Jinak pokud nekdo vite kde stahnout Qreader, nebo jakejkoliv jinej Reader na E-booky, hodte mi sem prosim odkaz! Dekuju!!!

Konecne jsem se zbavil hruzostrasny Nokie N97 a poridil HTC Desire, a pripada mi ze jsem vymenil skodovku(sice v plny vybave, ale popravde, k cemu mi je klimatizace, kdyz zacne fungovat az pri vystupu z auta?) za porshe...

27 led 2010, 20:02
ForumNO Helper
ForumNO Helper
Model telefonu: N E61 + N E71, -N5800Shit
Reputace: 105
Příspěvek Re: Zvlastni verze FW na N97
Otázkou je, co to bylo za "krám" kde jsi N97 koupil.
Řekl bych, že to buď byl "krám" kde prodávají tzv. šedivky, tedy telefony které nejsou určené pro náš trh, nebo to je telefon customizovaný pro operátora. V obou případech by stačilo změnit Product Code, ale doporučuju, abys to nedělal a fimware určitě neaktualizoval.
1. S novým fw přijdeš o možnost hacku. Resp. současný hack by ti i po aktualizaci fw zůstal, ale přišel bys o něj po prvním formátování nového fw a pak už by telefon hacknout nešel, takže by ti z N97 zůstalo pěkné těžítko bez otevřeného operačního systému.
2. Změnou Product Code bys přišel o záruku (jestli ti někdo bude tvrdit, že stačí vrátit Product Code zpět a servis nic nepozná, tak mu nevěř. Pozná.)

:arrow: Qreader pro S60v5. Sice je v názvu topicu napsané, že je pro N5800, ale nevidím důvod proč by ta verze neměla fungovat na všech Nokia S60v5 zařízeních. Snad s menšími odchylkami jak je tam zmiňováno u N5530, ale fungovat by měla i v N97.

V žádostech o radu při potížích s telefonem prosím uvádějte podrobný popis situace a přesné chybové hlášky. Máte-li problém s konkrétní aplikací, návodem apod, uvádějte prosím link.

Jinak hledejte pomoc u jasnovidců.
Apple, Nokia a Micro$oft odnaučují lidi používat hlavu.
Hack Symbianu znamená plný přístup do složek C(D, E, F):/private/, /resource/ a /sys/. Nic víc, a nic míň.

27 led 2010, 22:34
Profil Zobrazit autorovy stránky
Začátečník
Začátečník
diky za odpoved, telefon je kupovanej normalne v o2 prodejne, ovsem v Irsku, uz nejakej ten patek tady ziju, ale mysllim ze krom lokalizace by v tom snad nemel byt problem ne?

Co se tyce onoho novyho firmware, tezitko na stul? Vzdyt driv nebo pozdeji snad prijdou i na to jak hacknout novej firmware ne? Jde mi o to, ze jsem cetl ve spouste recenzi, ze je doporuceno hned opatchovat, protoze puvodni fw je dosti chybovej... Pripadne pak leda jeste dopatchovat do posledni znamy hacknutelny verze, nebo je to jako u psp, kde custom FW vetsinou obsahoval stejny opravy chyb jako nejnovejsi FW? Diky za odpoved... Jsem v tomhle zatim laik, u n95 jsem tyhle problemy nemel...

Konecne jsem se zbavil hruzostrasny Nokie N97 a poridil HTC Desire, a pripada mi ze jsem vymenil skodovku(sice v plny vybave, ale popravde, k cemu mi je klimatizace, kdyz zacne fungovat az pri vystupu z auta?) za porshe...

28 led 2010, 09:09
ForumNO Helper
ForumNO Helper
Aha, tak už je mi jasné to co mi jasné nebylo v tom tvém druhém topicu :D . A vlastně tam máš část odpovědí.
Kdyžtak si tedy prosímtě uprav ten telefon v profilu, v jednu chvíli mě to dost zmátlo.

Custom fw může operátor nahradit vyšším custom fw, ale ten musí samozřejmě posvětit Nokia. A protože Nokia nemá své zákazníky ráda (:D :evil: ), tak by to byl u N97 poslední aktuální fw + operátorské úpravy = nehacknutelnost.
A kromě toho, nevím jak v Irsku, ale jak jsem psal vedle - u nás operátoři na svoje zákazníky většinou s*rou, takže vydají jeden či dva první customizované fw a tím to pro ně hasne. Zákazníkovi pak nezbývá než se s tím smířit a nechat si současný fw, nebo změnit PC a flashnout nový (dodnes často nevědí, že tím přicházejí o záruku), nebo nechat fw aktualizovat v autorizovaném servisu, případně u prodejce - pokud patří mezi ty slušnější tzv "šediváky".

Opatchovat za cenu zmrzačení telefonu? Ono to záleží na tom, co kdo preferuje. Někdo chce mít telefon s nejnovějším fw, protože obsahuje nějakou pro něj důležitou záplatu a s těžkým srdcem oželí otevřený OS. Jiný prostě nepřistoupí na něco takového, jako symbianový telefon bez otevřeného OS. Najdou se i takoví tupci, kteří aktualizují fw jen proto, že je nejnovější aniž by se vůbec zajímali o to, jaké změny přináší. No a pak je zřejmě největší skupina lidí - ti co nechápou k čemu hack Symbianu slouží, většinou o něčem takovém nikdy neslyšeli a když ano, tak je to vlastně ani nezajímá. Jsou to lidi, kterým stačí pár aplikací a symbianový telefon používají především jako telefon a je jim jedno jestli má mít otevřený operační systém nebo ne, je jim jedno jestli vyšel nějaký nový fw a co přináší, často ani netuší že něco takového jako aktualizace fw existuje. Takovým pak třeba může stačit i takový krám jako je N5800Shit a klidně i s posledním nehacknuteleným fw.
Poslední dvě skupiny bohužel Nokii nejvíc podporují v jejím boji proti prvním dvěma skupinám :evil: Off topic:jsou to zkrátka zrádci a kolaboranti :D . Skutečný "skvost" je pak člověk který patří do obou skupin :D

Myslím, že obecně sa dá říct, že se všemi chybami prvních či druhých fw se dá žít . Kromě toho někdy přidá nový fw nové bugy - viz např. moje E61. Ale nemít normální telefon s otevřeným operačním systémem je pro mě osobně nepředstavitelné a radši bych překousnul ty současné nedostatky (nebo bych přešel na Android či Maemo) . Např. E71 mám pořád ještě s prvním fw a nikdy jsem neměl pořebu aktualizovat na druhý, třetí a čtvrtý, přestože jsou všechny hacknutelné.
Ostatně co jsem tak četl, tak ani u N97 se nejedná v prvním fw o nic co by nešlo přežít.

Je otázka kdy a jestli vůbec chytré hlavy přijdou na to, jak hacknout nově nehacknutelné fw. Může to být klidně zítra, za týden, za měsíc, za půl roku... nebo taky nikdy. Zatím nejsou ani náznaky. Prolomit první generaci toho Nokia svinstva trvalo několik let, u druhé to bylo tuším asi 3/4 roku. U třetí už to bylo rychlejší, ale jen u některých telefonů, protože Nokia bojuje proti svým zákazníkům několika způsoby a v současné době je tedy několik telefonů které hacknout nejdou (např u E51 fw 400.34.011 se to nedaří opět už asi 3/4 roku)

Off topic:BTW: ta nehorázná lež o Symbianu jako "nejrozšířenějším otevřeném operačním systému pro mobilní telefony" pořád ještě na SymbianFoundation, resp na symbian.org visí :evil:

V žádostech o radu při potížích s telefonem prosím uvádějte podrobný popis situace a přesné chybové hlášky. Máte-li problém s konkrétní aplikací, návodem apod, uvádějte prosím link.

Hack Symbianu znamená plný přístup do složek C(D, E, F):/private/, /resource/ a /sys/. Nic víc, a nic míň.

28 led 2010, 12:13
Začátečník
Začátečník
Kdyz uz jsme tak u tech 'dulezitejch zaplat' nevis nahodou jaky nepostradatelny veci obsahuje 20.0 oproti tomu co mam?

29 led 2010, 03:47
ForumNO Helper
ForumNO Helper
To by spíš byla otázka pro nějakého majitele N97 který v tom má přehled. Já bych jen lovil v paměti zbytky toho co, jsem někde náhodou přečetl.
:arrow: N97 FW v20.0.019 :wink:

29 led 2010, 08:00
Začátečník
Začátečník
dekuji... Tak jsem si to precetl, kineticky scrollovani bych si i odpustil, jde jen o zvyk, kdyz si clovek zvykne na normalni scrollovani, ani mu to neprijde, co mi ale vadi je, ze uz mi dostkrat moje N97 nahlasila ze neni dostatek pameti(po tom co jsem si otevrel dve az tri okna zvlast v prohlizeci) coz by se dalo vyresit onim uvolnenim tech 30mb... to je docela velka ztrata... holt budu muset pockat az pujde 20.0 normalne hacknout...

29 led 2010, 13:18
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Model telefonu: N950, N9, E7, Lumia 800, TouchPad + zbierka
Heslo k uploadům: bez hesla
Reputace: 6
ohlasila Ti nedostatok RAM predpokladam...
tu Ti uvolni napriklad JBAK Taskman (alebo teda skor si v nom mozes pozatvarat aplikacie a tak si ju uvolnit)

ZBIERAM MOBILY - ZBIERKA ZATIAL 500 KUSOV (stare rozbite pokazene) - potesite ma niecim aj Vy? :)
sefredaktor SmartMobil.sk (Symbian & MeeGo in Nokia fan)

29 led 2010, 14:45
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Začátečník
Začátečník
Diky, najdu to... teda zkusim:)

29 led 2010, 14:52
ForumNO Helper
ForumNO Helper
>Rusnak-COBRA:
Pro s60v3/v5 neexistuje žádná aplikace která by dokázala efektivně uvolnit RAM paměť. Nedokáže to ani JBakTaskman, přestože se o to její autor relativně úspěšně pokoušel.

Nicméně JBakTaskman je aplikace která by určitě v žádném symbianovém telefonu neměla chybět, a může pomoci trochu vyřešit nedostatek volné RAM v případě N97 s tím starším fw. Myslím že N97 se totiž chová v jedné věci stejně jako N 5800Shit - po startu spouští na pozadí několik interních aplikací, a tomu snadno zabrání JBT. Stačí těm aplikacím dát do pravidel "Ukončit po startu" a hned bude o pár MB volné RAM víc.

:arrow: JBakTaskman

29 led 2010, 15:26
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Model telefonu: N950, N9, E7, Lumia 800, TouchPad + zbierka
Heslo k uploadům: bez hesla
Reputace: 6
mne JBAK uspesne uvolnuje RAMku...
pomocou neho mi RAM stupa z nejakych 45 na az 56MB...
priamo po zapnuti a manualnom vypnuti blbosti mam volnych 62,2MB RAM, som je celkom schopne cislo pre FW31...

Off topic:dovolim si osobne nesuhlasit ze 5800 je shit ;)

Off topic:2: no OT, no Flame ;) idem poslat SZ

ZBIERAM MOBILY - ZBIERKA ZATIAL 500 KUSOV (stare rozbite pokazene) - potesite ma niecim aj Vy? :)
sefredaktor SmartMobil.sk (Symbian & MeeGo in Nokia fan)

Naposledy upravil rusnak-cobra dne 29 led 2010, 17:41, celkově upraveno 1

29 led 2010, 15:48
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
ForumNO Helper
ForumNO Helper
Off topic:tohle slyším poprvé a naopak si všude lidi stěžují že ta funkce reálně RAM vůbec neuvolní.
Otázka je, jestli jsme se dobře pochopili - myslíš tím přímo funkci v menu JBT "Uvolnit paměť" (menu -> 7 -> 8 ) ??? . Třeba to bude verzí firmware, já mám v N5800Shit fw 21.x.x Ale na žádném z mých telefonů ani z mnoha dalších co se mi dostaly do ruky, nedokázal JBT takhle uvolnit víc než max 200kb (a to spíš přeháním). Jen jedna nebo dvě test verze dokázaly uvolnit co si pamatuju cca 1-2MB, ale byly díky tomu nestabilní. Sami Bakunin & Aka_SmiLe uvažují, že tuhle funkci z JBT vypustí, protože podobné informace mají z celého světa.

OT2: Dovolím si tvrdit že N5800 Shit je nejhorší Symbianový telefon který se mi kdy dostal do rukou. Ještě dneska se dá celkem efektivně pracovat s SX1 , ale s N5800Shit prostě ne. Mít možnost vzít buď jednu N73 nebo dvě 5800Shit, vzal bych si určitě tu N73. No flame, howgh.

29 led 2010, 17:22
   [ Příspěvků: 12 ] 
Bookmark and Share