Pravidla fóra Pravidla podpisové politiky Pravidla uploadu Lišta pravidel Hodnocení uživatelů Heslování archivu Vkládání obrázku

Statistiky uživatele: Statistiky fóra:
Vítejte na ForumNO uživateli  Anonymní NEJSTE PŘIHLÁŠEN!! Celkem příspěvků: 167192
Poslední návštěva:  - Hodnost:  - Celkem členů: 35635
Varování:  - ID uživatele:  - Nejnovějším uživatelem je premda.sedlacek
Celkem příspěvků:  - Registrovat
Reputace:  -

Sledujte nás na FaceBooku!Sledujte nás na Twitteru!    Staň se naším mecenášem - více info
Právě je 15 srp 2018, 21:12

Bookmark and Share

[ Příspěvek: 1 ] 
 Nokia C6 - natočené klipy na youtube 
Autor Zpráva
Začátečník
Začátečník
Model telefonu: Nokia C6-00
Heslo k uploadům: nemesis2180.ForumNO.net
Reputace: 1
 Nokia C6 - natočené klipy na youtube
Nedávno při uploadování pár klipů, které jsem pořídil s Nokii C6, jsem zjistil že youtube.com ty klipy, nějakým způsobem ''zhoršuje''.

Začnu technickou specifikací videa pro úplnost.

NOKIA C6 - technické informace
    Nahrávání videa ve formátu MPEG-4 v rozlišení až VGA při 30 snímcích/s.
    Formát souborů s videem: .mp4 (výchozí), .3gp (pro MMS).
    Formát MPEG-4, rozlišení videa až nHD 640 x 360 pixelů nebo VGA při 30 snímcích/s.
    Pořizujte kvalitní video s poměrem stran obrazu 16:9.
(vybral jsem pouze relevantní info pro topic)

Citace
Spoiler: Zobrazit
http://www.nokia.cz/produkty/telefony/nokia-c6-00/specifikace

Tady z těch specifikací je jasné to, že výstupní formát, videoklip, má mít rozlišení nHD 640p. To podle mě vůbec nemá, po uploadování klipu z brněnského koncertu, kde jsem natáčel s nastavením pouze automatickým, kde jsem nenastavil, že jsem v méně osvětlených prostorech s menší osvětleností místnosti, tak nic jiného jsem nenastavoval.

Tudíž, je asi vyloučené to, že by se změnil nějakým způsobem výstup, maximálně jak ve videu uvedeném níže, můžete vidět, nebo spíš nevidět v tmavších místech sálu.

Problémové video - ukázka

Rozdílu jsem si právě všiml tím, že vždycky si videa prohlížím na PC a tam maj jisto jistě daleko lepší kvalitu v deklarovaném formátu. O youtube.com vím, že se tam mají nahrávat nejlépe formáty MPEG, aby bylo dosaženo nejlepší kvality. Mě se právě zdá, že je to naopak. Dost mě to štve, protože jsem před touto Nokii, vlastnil, ještě vlastním SE W910, kde byly tech. specifikace daleko horší, ale na tom youtube to bylo vesměs stejné jako na PC.

Youtube.com - nejvhodnější formáty
Windows Media Video (.avi)
.3GP (mobilní telefony)
.AVI (Windows)
.MOV (Mac)
.MP4 (iPod/PSP)
.MPEG
.FLV (Adobe Flash)
.MKV (H.264)

Citace Youtube.com - nejvhodnější formát
Pokud se domníváte, že váš současný formát videosouboru není webem YouTube podporován (přijímán), můžete dosáhnout nejlepších výsledků nahrání tím, že soubor převedete na formát video MPEG4 se zvukem ve formátu MP3

Ale hlavní důvod, proč zakládám téma, je ten, že bych chtěl zjistit, zda-li má někdo podobné problémy. Jak již jsem zmiňoval, štve mě to, protože mám plno videoklipů, které bych chtěl dát na youtube.com, ve smyslu podpory kapely v ukázkovém videu, ale za tu kvalitu se stydím. Je to jako bych to natáčel na nějakej ''vergl''.

Obrázek

27 dub 2011, 22:18
Profil ICQ
   [ Příspěvek: 1 ] 
Bookmark and Share