Pravidla fóra Pravidla podpisové politiky Pravidla uploadu Lišta pravidel Hodnocení uživatelů Heslování archivu Vkládání obrázku

Statistiky uživatele: Statistiky fóra:
Vítejte na ForumNO uživateli  Anonymní NEJSTE PŘIHLÁŠEN!! Celkem příspěvků: 167192
Poslední návštěva:  - Hodnost:  - Celkem členů: 35635
Varování:  - ID uživatele:  - Nejnovějším uživatelem je premda.sedlacek
Celkem příspěvků:  - Registrovat
Reputace:  -

Sledujte nás na FaceBooku!Sledujte nás na Twitteru!    Staň se naším mecenášem - více info
Právě je 19 říj 2018, 04:54

Bookmark and Share

[ Příspěvků: 3 ] 
 Nokia E71 - "Zařízení nebylo rozpoznáno" - vytopený telefon? 
Autor Zpráva
Pokročilý
Pokročilý
Model telefonu: Nokia E90
Heslo k uploadům: I.w.o.ForumNO.net
Reputace: 0
Příspěvek Nokia E71 - "Zařízení nebylo rozpoznáno" - vytopený telefon?
Zdravím!

Dostala se ke mně jedna používaná E71, šedivka. Po připojení k PC Windows hlásí, že "Zařízení USB nebylo rozpoznáno" a to ve všech možných režimech. K PC Suite lze tento telefon připojit pouze pomocí bluetooth. Jiné Nokie se chytnou přes USB bezproblémů. Nemyslím si, že je to ta klasická chyba zkaženým PC Suite.

Otázka zní, jak zjistit něco více, jestli je opravdu chyba v telefonu a jak aktualizovat firmware. NSS ani Phoenix se také nechytli. Nabíjí tento telefon přes microUSB? Nemá se po připojení k nabíječce rozsvítit nějaká kontrolní dioda?

Děkuji za odpovědi!

Obrázek
(v současné době na Androidu 2.1)

13 úno 2012, 22:20
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
ForumNO Helper
ForumNO Helper
Model telefonu: N E61 + N E71, -N5800Shit
Reputace: 105
Příspěvek Re: Nokia E71 - "Zařízení nebylo rozpoznáno" - vytopený telefon?
Máš nějaký důvod myslet si, že byl telefon vytopený?
Jestli to dobře chápu, tak vůbec nejde zapnout, a proto jí chceš flashnout?
Sorry že se tak blbě ptám, ale chci hned na začátku vědět jestli má význam uvažovat o fake (pár asijských fake E71 jsem na netu viděl, kupodivu ale málo), nebo o nějakých sw řešeních pro telefon který byl vytopený.
Hard reset trojhmatem jsi zkoušel? (nevím jak dalece jsi v tomhle zběhlý, ale pro jistotu ho kdyžtak zkus několikrát. Laici dělají při trojhmatu chybu v držení těch kláves. Stačí jedinou z nich na zlomek vteřiny povolit, a trojhmat neproběhne)

Předpokládám, že jsi zkoušel klasické postupy:
- pokus o start telefonu bez karty
- vyjmutí akumulátoru na víc než pár vteřin (10-20 s by mělo stačit, ale v podobných případech bych zkoušel radši cca 2-5 min. Jednou mi padl do rukou 3rd telefon který nešel zapnout po instalaci nějakého svinstva, a pomohl boot bez karty, ale až po nějakých 2 min bez akumulátoru. U Siemense SX1 mi to pomohlo mockrát)
- restart PC (to by se tebe týkat nemělo, píšu to i pro 'budoucí generace' :D . Ale na tvém místě bych taky restartoval. "Jistota je jistota, řekla jeptiška, a..." :D )

I.w.o píše:
Nabíjí tento telefon přes microUSB?
Nemá se po připojení k nabíječce rozsvítit nějaká kontrolní dioda?

Přes USB lze standardně dobíjet jen S^3 telefony (nejsem si jistý, ale možná i některé s60v5). S60v3 telefony lze dobíjet pouze nabíjecím adaptérem (některé i upraveným USB kabelem).

Chování po připojení vypnutého telefonu k nabíjecímu adaptéru je v případě funkční E71 prakticky stejné jako u jiných telefonů:
- po chvilce (cca 40-70s) se objeví bootscreen (jako při startu - nápis Nokia). Displej je v téhle fázi nepodsvětlený, takže je bootscreen při slabším osvětlení špatně vidět, a u některých telefonů asi není vidět vůbec, myslím u těch s "černým displejem" - tuším že N95, N73, N82 apod)
- cca po minutě se naplno zapne podsvětlení kláves a displeje, takže je bootscreen normálně vidět, a zobrazí se na něm indikátor dobíjení v pravém horním rohu, o dost větší než ten při zapnutém telefonu.
- po uplynutí doby nastavené pro prodlevu osvětlení displeje (tzn 5-90s ) bootscreen a podsvětlení klávesnice zhasnou. Indikátor dobíjení je u E71 stále trochu vidět i při zhasnutém displeji (u některých telefonů asi opět vidět není)
- pokud je kdykoliv během dobíjení vypnutého telefonu stisknuta jakákoliv klávesa, nebo je na dobu kratší než cca 10s přerušeno dobíjení (při delším přerušení se proces opakuje od začátku) , opět to na dobu nastavenou pro prodlevu osvětlení rozsvítí bootscreen s indikátorem dobíjení a podsvětlení kláves. Jinak se rozsvítí až když je signalizováno nabití na plný stav (to je vlastně šikovné využítí toho, že kdykoliv vyvolaná jakákoliv akce, zapne na nastavenou dobu podsvětlení).
Off topic:Na netu se lidi občas ptají "k čemu je ten prostřední konektor v baterii". Odpověď bývá, že je to uzemnění, ale to není tak docela pravda (jako "uzemnění" by stačil vlastně i mínus pól akumulátoru). Slouží mimo jiné právě k tomuhle, laicky řečeno: tečou přes něj do telefonu data z nabíječky v akumulátoru.
Mimochodem, lidi ještě dnes zcela běžně, ale mylně říkají akumulátoru (resp. článku) v současném mobilním telefonu "baterie". Zřejmě ze zvyku z dávných dob kdy se v MT používaly skutečně baterie, ale ty byly vždycky jen Ni-MH , nebo Ni-Cd v tom nejstarším MT pravěku ( v "pleistocénu MT" :D ). Jenže už léta se v telefonech používají prakticky jen Li-Ion či Li-pol akumulátory, a já osobně jsem ještě nikdy neviděl v telefonu Li-Ion či Li-Pol baterii, a že jsem jich viděl za ta léta fakt hodně. Ani by to podle mě nebylo kvůli jejich nabíjecím vlastnostem a charakteristkám + požadavkům na minimální rozměry a váhu dobré.

Teoreticky by taky mohl ve tvém případě být akumulátor vybitý vyzkratováním či samovybitím na nejnižší možnou úroveň. Nebo i na nulu, takže skoro jistě zničený). Zkus tedy do té E71 vložit akumulátor ze svojí E90. Bude-li s ním E71 fungovat, tak zkus ten nefunkční oživit tím, že ho necháš pár hodin dobíjet, pro jistotu v té E90. Obyčejně radím nechat dobíjet přes noc, ale pokud máš důvod myslet si, že byl telefon vytopený, tak neriskuj a kontroluj občas jestli se akumulátor moc nezahřívá nebo nenafukuje. Zahřívat se bude určitě, ale neměl by vyloženě pálit. A nesmí se přitom nafukovat, to už by hrozilo i jeho roztržení a poškození toho telefonu.

V žádostech o radu při potížích s telefonem prosím uvádějte podrobný popis situace a přesné chybové hlášky. Máte-li problém s konkrétní aplikací, návodem apod, uvádějte prosím link.

Jinak hledejte pomoc u jasnovidců.
Apple, Nokia a Micro$oft odnaučují lidi používat hlavu.
Hack Symbianu znamená plný přístup do složek C(D, E, F):/private/, /resource/ a /sys/. Nic víc, a nic míň.

14 úno 2012, 11:19
Profil Zobrazit autorovy stránky
Pokročilý
Pokročilý
Model telefonu: Nokia E90
Heslo k uploadům: I.w.o.ForumNO.net
Reputace: 0
Příspěvek Re: Nokia E71 - "Zařízení nebylo rozpoznáno" - vytopený telefon?
Děkuji za vyčerpávající odpověď!

Původní otázku jsem nepoložil úplně jasně, proto doplním.

Telefon lze zapnout i nabíjet (to s tím USB nabíjem děkuji za upřesnění), jen ho nelze připojit k počítači pomocí USB kabelu.

Proč si myslím, že byl vytopený: nefunkčnost USB, nerovnoměrné podsvícení displeje (nahoře svítí 3 diody, dole jedna, zezdola od středu se rozbíhají mapy čar). Pod baterií jsou kolem servisních kontaktů "kolečka", občas se samovolně vypíná.

Když jsem tento telefon dostal do ruky, uvažoval jsem nad čínskou kopií, jednu sem měl, ale tato by musela být velmi velmi vydařená a musela by umět oblbnout i PC Suite. Nejprve mě zaujaly méně tradiční ikony v menu, které jsou jaksi více šedé, než je člověk z Nokií zvyklý. Ověřil jsem tedy verzi FW (100.07.76) a je to ta z roku 2008, takže si myslím, že je to pouze starou verzí. Zkoušel jsem tedy trojhmat, podařil se a telefon najel do defaultu, ikony zůstaly stejné. Proto nyní řeším, jak přehrát firmware.

Zatím mi v tom brání především nerozpoznání zařízení počítačem, které nechytí drivery Windows a protože Nokia drivery jsou součástí Conectivity manager, nedají se systému vnutit přímo. Takže teď nevím, jak mám dále postupovat.

Telefon nemůžu rozebrat, protože nemám tak malý torx šroubovák - jsou tam jiné než v jiných Nokiích.

Obrázek
(v současné době na Androidu 2.1)

14 úno 2012, 16:44
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
   [ Příspěvků: 3 ] 
Bookmark and Share