Pravidla fóra Pravidla podpisové politiky Pravidla uploadu Lišta pravidel Hodnocení uživatelů Heslování archivu Vkládání obrázku

Statistiky uživatele: Statistiky fóra:
Vítejte na ForumNO uživateli  Anonymní NEJSTE PŘIHLÁŠEN!! Celkem příspěvků: 167192
Poslední návštěva:  - Hodnost:  - Celkem členů: 35635
Varování:  - ID uživatele:  - Nejnovějším uživatelem je spenatcz
Celkem příspěvků:  - Registrovat
Reputace:  -

Sledujte nás na FaceBooku!Sledujte nás na Twitteru!    Staň se naším mecenášem - více info
Právě je 14 lis 2019, 01:04

Bookmark and Share

[ Příspěvků: 9 ] 
 Nefunkční fotoaparát, ani rotace tel Nokia E66 
Autor Zpráva
Začátečník
Začátečník
Model telefonu: NOKIA E66
Reputace: 0
Příspěvek Nefunkční fotoaparát, ani rotace tel Nokia E66
Ahojki,
potřebovala bych poradit, jsem už celkem zoufalá.
Na Nokii E66 mi nefungu je fotoaparát, nejde nijakým způsobem zpustit, ze začátku mi to psalo, aplikace je již používáná, ale po restartování, nahrání nového FW, po různých zoufalých pokusech vypínání aplikací NIC :( . Mrtvo, prostě nejede, přestala mi i s tím fungovat rotace . Jina je tel. v pohodě, vše šlape jak má. Akorád tyhle dvě věci nejdou, už nevím kde hledat či co udělat! Napadá mě už jen výměna baterky je přeci jen 3 roky stará. Prosím poraďte , přivítám jakou koli pomoc. :oops:

24 bře 2012, 10:21
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Model telefonu: N95 8GB + N73
Heslo k uploadům: imp700.forumno.net
Reputace: 31
Příspěvek Re: Nefunkční fotoaparát, ani rotace tel Nokia E66
Zdravím, zajímavý problém :D, nejdříve se zeptám spadl před tím telefón na zem ? Popřípadě od jaké doby to nefunguje ?

No nejprve bych zkusil vyndat z telefonu paměťovou kartu, restartoval telefon a zkusil to bez ní.
Potom bych rozhodně zkusil Trojhmat (Hard reset telefonu).

Jinak nevím jak by pomohla výměna baterie.
A bacha !Téma je ve špatné sekci !

26 bře 2012, 20:38
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Platinový uživatel
Platinový uživatel
Model telefonu: Nokia 3650, E70, E75, C5-03, 808 Pureview
Heslo k uploadům: Smajdak.ForumNO.net
Reputace: 11
Jen k té výměně baterie: Nikdy bych tomu nevěřil, ale baterie může ovlivňovat různé věci. Neříkám že fotoaparát, ale kamarád myslel že má N82 mrtvou, přehrání fw nepomohlo, nechytala signál, a ač fungovala - tedy byla spuštěná - tak házela chybové hlášky atd. Potom co se něco podobného stalo jeho otci, který s telefony nemá nic společného a hned běžel koupit si baterku, to kamarád zkusil taky. A hle, 82ka běžela jako nová...

"Miluju ty nový Ajs krím sendviče."
"Hmm, já zůstanu u ruský."
(Aneb jBak taskman je nejlepší ;)

26 bře 2012, 21:07
Profil ICQ
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
No jestli tohle neni předčasný apríl, tak je to dost divné, nechápu jak by to mohlo být možné ?
Možná jen že by baterie nedodávala tolik šťávy kolik je potřieba..
Díky moc za info :) .

27 bře 2012, 06:36
Začátečník
Začátečník
Model telefonu: NOKIA E66
Reputace: 0
V prvé řadě omlouvám se za špatné uložení dotazu :oops:
Telefon mě na zem nespadl, ale byl koupen starší tak nevím zda nespadl předtím, skusím ty restarty snad to půjde. Projistotu vyměním i bateriii a pak se uvidí. Nanejvíš bude z něj hezké těžítko :D .
MOc děkuji všem za pomoc.

27 bře 2012, 07:07
ForumNO Helper
ForumNO Helper
Model telefonu: N E61 + N E71, -N5800Shit
Reputace: 105
Tipoval bych poškozený flex kabel. Telefon ani nemusí být po pádu, tohle je u vysouváků od Nokie poměrně častá závada. Ten flex se prostě časem opotřebuje. Dá se snadno vyměnit v domácích podmínkách, pokud nemá člověk obě ruce levé. Originál stojí cca 400-500 Kč, neoriginál/OEM většinou do 150Kč. Bral bych určitě neoriginál. Obzvlášť v tomhle případě, kdy ani není jisté jestli to tím flexkabelem je (já bych na to ale sázel hodně vysoko)

Originál:
http://www.hop-mobil.cz/zbozi/show/2597/nokia_e66_flex_kabel-original
http://www.jhmobil.cz/zbozi/show/2597/nokia_e66_flex_kabel-original
http://www.efecto.cz/zbozi/show/2597/nokia_e66_flex_kabel-original
...dál viz Google nebo globální vyhledávače v e-shopech

http://www.efecto.cz/zbozi/show/4546/nokia_e66_flex_kabel-oem
http://www.mobil-bar.cz/flex-kabel-nokia-e66-vc-desky-klavesnice/d-73877/
http://www.jhmobil.cz/zbozi/show/4546/nokia_e66_flex_kabel-oem
... dál viz Google nebo globální vyhledávače v e-shopech

Off topic:zpustit
Akorád
Telefon na zem nespadl
skusím
Nanejvíš
Ahojki
Obrázek

K té "baterii" (N82 nemá baterii, a pokud vím, tak jí nemá žádný symbianový telefon. Viz co jsem psal dneska v noci do TagBoardu):
Sice jsem o tom taky nikdy neslyšel/nečetl, ale teoreticky by mohlo jít o poškozenou nabíječku v baterii ("nabíječka" vs adaptér opět v tom TagBoardu :D )

V žádostech o radu při potížích s telefonem prosím uvádějte podrobný popis situace a přesné chybové hlášky. Máte-li problém s konkrétní aplikací, návodem apod, uvádějte prosím link.

Jinak hledejte pomoc u jasnovidců.
Apple, Nokia a Micro$oft odnaučují lidi používat hlavu.
Hack Symbianu znamená plný přístup do složek C(D, E, F):/private/, /resource/ a /sys/. Nic víc, a nic míň.

27 bře 2012, 08:22
Profil Zobrazit autorovy stránky
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Ano je možné že to je flex kabelem, ale fotoaparát, jak jsem pochopil, nejde vůbec spustit.
Jinak s tou baterií máš pravdu, ale tak jako tak tomu všichni baterie říkají a říkat budou :D .

27 bře 2012, 17:52
ForumNO Helper
ForumNO Helper
Model telefonu: N E61 + N E71, -N5800Shit
Reputace: 105
Tím "ale" máš na mysli, že flex kabel s "fotoaparátem" nesouvisí? Pokud ano, tak se asi pleteš. Tady by se možná slušelo přidat ještě tohle:
http://pro-mobily.cz/nokia-e66-flex-kabel-vc-ctecky-pam-karet-uiboardu-bocnich-klav-p4013

Ono spíš půjde o tu formulací "nejde nijakým způsobem spustit".
Já bych prostě zkusil v X-plore kliknout na soubor Z:/sys/bin/CamMojave.exe. Nebo jeden ze těchto pidisriptíků v Pythonu, což je vlastně to samé, jen to "klikne" za mě:
import laa
laa.execute(0x101ffa86)

from e32 import start_exe
start_exe('CamMojave.exe','')

No, třeba je chyba někde úplně jinde, ale zase bych sázel hodně vysoko na to, že takhle ten "fotoaparát" spustit půjde, a že tedy to "nijakým způsobem" není pravda.

Off topic:Velice často si totiž někteří lidi neuvědomují, že když napíšou či řeknou "nijak to nejde", tak ve skutečnosti jde o "nijak to nedokážu". Nebo třeba takové to "zkoušel jsem všecko" nebo "hledal jsem všude"... Jak tohle někdo řekne či napíše, tak už je mi dopředu jasné že v 95 ze 100 případů půjde o blamáž :D . A ještě víc mě dostane do kolen, když k tomu dotyčný, jakoby se nechumelilo, dokáže ještě přidat otázku "Můžete mi pomoct?" :roll: :lol:

imp700 píše:
tak jako tak tomu všichni baterie říkají a říkat budou.

Tak tohle je velice odvážné tvrzení :D. A především nepravdivé Obrázek

Mimochodem:
imp700 píše:
Potom bych rozhodně zkusil Trojhmat (Hard reset telefonu).

Uvědomuješ si, že nezkušeného uživatele touhle radou můžeš zbytečně připravit o spousty času a bez další informace možná i o data?
Neříkám že na ten trojhmat nedojde, ale ty už bys přece taky dávno měl vědět, že "formát je až posledním řešením sw potíží" :wink:

>Garagula:
Ještě na jednu základní věc jsme zapomněli :oops:
Kolikpak máš v telefonu uložených zpráv? (odeslaných i přijatých, případně i emailů). A nemáš náhodou nastavené ukládání zpráv na kartu?

Pokud budeš zkoušet ten trojhmat, tak:
  • :arrow: Formát disku C:/ (hard reset) trojmatem
  • Trojhmat smaže všechna data z paměti telefonu, tak nezapomeň na zálohy (méně zkušeným doporučuju s trojhmatem i formát karty, takže zálohuj i svoje data na kartě). Na formát kódem radši zapomeň.
    Nespoléhej se jen na jedinou zálohu, a už vůbec ne na jedinou zálohu přes zmetek Nokia PC Suite/Ovu Suite (to svinstvo podle mě stejně nemá v PC co dělat). Kdyžtak si přečti, co jsem psal o zálohování tady (ono je to téma i o nefunkčním "fotoaparátu" na jiném vysouvacím telefonu, tak tam možná najdeš inspiraci :wink: )
  • :arrow: AutoSisInstaller

V žádostech o radu při potížích s telefonem prosím uvádějte podrobný popis situace a přesné chybové hlášky. Máte-li problém s konkrétní aplikací, návodem apod, uvádějte prosím link.

Jinak hledejte pomoc u jasnovidců.
Apple, Nokia a Micro$oft odnaučují lidi používat hlavu.
Hack Symbianu znamená plný přístup do složek C(D, E, F):/private/, /resource/ a /sys/. Nic víc, a nic míň.

27 bře 2012, 20:54
Profil Zobrazit autorovy stránky
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Tím samozřejmě nemyslím, že flex kabel s fotoaparátem nesouvisí, ale i tak kdyby byl kabel poškozen, měl by fotoaparát jít spustit (přes "spouštěcí" ikonku :D ), nebo ne ?

Garagula píše:
po nahrání nového FW

Tím jsem samozřejmě předpokládal, že byl telefon před nahráním nového FW naformátován :D .

Také už jsem se setkal s mnoha obdobnými problémy, které nevyřešil pouhý re-flash FW, ale až Trojhmat.

Off topic:Myslíš že je to odvážné tvrzení ?
No a jak tedy chceš zbytek přesvědčit světa, aby "beterii" v telefonu neříkali "baterie" ? :-D

27 bře 2012, 21:50
   [ Příspěvků: 9 ] 
Bookmark and Share