Pravidla fóra Pravidla podpisové politiky Pravidla uploadu Lišta pravidel Hodnocení uživatelů Heslování archivu Vkládání obrázku

Statistiky uživatele: Statistiky fóra:
Vítejte na ForumNO uživateli  Anonymní NEJSTE PŘIHLÁŠEN!! Celkem příspěvků: 167192
Poslední návštěva:  - Hodnost:  - Celkem členů: 35635
Varování:  - ID uživatele:  - Nejnovějším uživatelem je premda.sedlacek
Celkem příspěvků:  - Registrovat
Reputace:  -

Sledujte nás na FaceBooku!Sledujte nás na Twitteru!    Staň se naším mecenášem - více info
Právě je 21 říj 2018, 20:42

Bookmark and Share

[ Příspěvků: 5 ] 
 Nokia E90 - hledám plnohodnotnou navigaci a formu instlace 
Autor Zpráva
Začátečník
Začátečník
Model telefonu: Nokia E90
Reputace: 0
Příspěvek Nokia E90 - hledám plnohodnotnou navigaci a formu instlace
Zdravím,

ze šuplíku jsem vyhrabal starou Nokiu E90, chtěl by jsem ji používat jako můj záložní telefon a jako navigaci do auta. Jenže nevím jak je to teď s těmi všemi certifikáty a hackováním. Čtu, že to už nejde. Proto se chci zeptat, jakým způsobem lze dostat do Nokie E90 plnohodnotnou navigaci (Garmin, Tom Tom, atd.)? Případně pokud dáte nějaký návod, tak budu moc rád :)

Naposledy upravil fAUSty dne 13 kvě 2012, 10:53, celkově upraveno 1

13 kvě 2012, 07:45
ForumNO Helper
ForumNO Helper
Model telefonu: N E61 + N E71, -N5800Shit
Reputace: 105
Příspěvek Re: Nokia E90 - navigace
Taky zdravím.
No, pane jo Obrázek

Obrázek

Asi takhle: rádi poradíme uživatelům, kteří projeví aspoň špetku vlastní iniciativy. Nejsme ale placený helpdesk, abychom radili kdejakým lenochům a ignorantům Obrázek

fAUSty píše:
Jenže nevím jak je to teď s těmi všemi certifikáty a hackováním.

Hack Hall je tu podle tebe k čemu? :idea: Nenamáhal ses trošku se tu rozhlédnout, a rovnou jsi sem vysypal svoje žádosti Obrázek.
Doporučuju Norton Hack.

fAUSty píše:
jakým způsobem lze dostat do Nokie E90 plnohodnotnou navigaci (Garmin, Tom
Tom, atd.)?

Třeba koupit a nainstalovat :idea:
Na TomToma radši zapomeň, pokud ho chceš používat jako plnohodnotnou navigaci. Mapy do TomToma pro Symbian přestal výrobce díky zlodějům aktualizovat asi před 5 lety, podobně jako třeba Navigon nebo Route 66.
Také Sygic Mobile výrobce pro Symbian s60v3 a S60v5 přestal výrobce nedávno vyvíjet a podporovat - nicméně stále je, a zřejmě ještě nějaký čas bude patřit mezi nejlepší symbianové navigační aplikace.

http://ndrive.com

http://europe.nokia.com/support/product-support/maps-support

http://www8.garmin.com

atd...

fAUSty píše:
Případně pokud dáte nějaký
návod, tak budu moc rád

Obrázek

PS: uprav si prosím název tématu. Uznávám, že je přece jen o něco lepší než některé názvy od jistých nemyslících pánů mistrů níže, ale tenhle taky nikomu nic moc neřekne.

V žádostech o radu při potížích s telefonem prosím uvádějte podrobný popis situace a přesné chybové hlášky. Máte-li problém s konkrétní aplikací, návodem apod, uvádějte prosím link.

Jinak hledejte pomoc u jasnovidců.
Apple, Nokia a Micro$oft odnaučují lidi používat hlavu.
Hack Symbianu znamená plný přístup do složek C(D, E, F):/private/, /resource/ a /sys/. Nic víc, a nic míň.

13 kvě 2012, 09:41
Profil Zobrazit autorovy stránky
Začátečník
Začátečník
Příspěvek Re: Nokia E90 - hledám plnohodnotnou navigaci a formu instlace
Díky za reakci, jinak co se týče vyhledávání, tak jsem tu byl zhruba před 2 týdny a v několika tématech se psalo, že hacky nefungují, zkoušel jsem i googlovat různé možnosti, ale jelikož jsem se k této platformě vrátil po 4 letech, tak je toho na mě trochu moc. Dřív jsem vlastnil Nokiu N95, kde jsem provozoval Garmina, nyní bych preferoval nějaký free způsob, jak tam navigaci dostat a používat. Předpokládám, že je k tomu tedy nutný hack, zkouknu ten co jsi mi doporučil. V hack hall jsem opravdu nebyl, pouze jsem hledal témata s touto problematikou a jelikož byly všechny minimálně 2 roky staré, tak jsem raději svůj dotaz vznesl sem.

Jinak se omlouvám za svou neomalenost, každopádně děkuji za vyčerpávající info :)

P.S.: Placený helpdesk není špatný nápad :D

13 kvě 2012, 10:59
ForumNO Helper
ForumNO Helper
Model telefonu: N E61 + N E71, -N5800Shit
Reputace: 105
Off topic:Napřed se i já omlouvám za svou neomalenost :oops:. Prostě to ve mně po přečtení tvého příspěvku začalo vařit (a dosud je to dost horké :D )

A teď k tomu tvému hledání "menší rozbor" :
fAUSty píše:
V hack hall jsem opravdu nebyl, pouze jsem hledal témata s touto problematikou a jelikož byly všechny minimálně 2 roky staré...

Sorry, ale pohádku se všemi tématy s touto problematikou minimálně 2 roky starými vyprávěj malým dětem Obrázek :D Zajímalo by mě, co jsi propánakrále zadal do vyhledávače, nebo jak jsi to vlastně hledal Obrázek .
Koukej, jak je to jednoduché: napsal jsem do vyhledávače prostě slovo "hack", a v téhle chvíli na 20. pozici (po tomhle postu už to bude 21., a za 14 dní asi zase na trochu jiné pozici - ale pořád ještě budou výsledky hodně podobné) je přesně to téma, které potřebuješ. Tedy Norton hack, s datem založení 12.2.2012 a datem posledního postu 3.3.2012 (všimní si, že jsem opravdu zadal jen "hack"). A to nemluvím o těch výsledcích před tímto, ve kterých je na to téma taky odkaz (3x "Hack Belle",1x "Led torch i s60v5", 1x "Návod jak zprovoznit ForumNO Genialsis"), nebo tam o něm aspoń zmínka (5x "pomoze N8 novy FW?") :wink: Všechny tyhle výsledky jsou z letošního roku :wink:
Takže když se to vezme kolem a kolem: kdybys před založením tohoto tématu prostě napsal do vyhledávače slovo "hack", tak by tě nedovedlo k tomu co hledáš, jen 9 z 25 výsledků vyhledávání slova "hack" na první straně výsledků :wink: . A to nemluvím o možnostech pokročilého vyhledávání, kde bys asi vyloučil nesymbianové sekce, pokec, hry atd, nebo bys dal třeba vyhledávat jen v názvech příspěvků apod.
(kapitola sama pro sebe jsou vyhledávače Google, Yahoo či Seznamu :D . Všechny by tě během chvilky taky dovedly k tomu co potřebuješ, takže by mě opět zajímalo, co jsi vlastně googloval Obrázek. Schválně: zadej bez jakýchkoli dalších parametrů třeba "Hack Symbian" :wink: ).

fAUSty píše:
v několika tématech se psalo, že hacky nefungují

A co v těch zbylých? :idea:

fAUSty píše:
P.S.: Placený helpdesk není špatný nápad :D

No problem, jsi li z Prahy nebo okolí: napiš mi SZ nebo mail s pozvánkou na pár žejdlíků a krabičku cigár :D . To si já představuju v tomhle případě jako "placený helpdesk" :lol: (v případě těch navigací vem ssebou radši noťas. Ne že by to bez něj nešlo, ale bylo by to jednodušší). Tuhle praxi občas provozuju už několik let k oboustranné spokojenosti - pomineme-li následný ranní bolehlav :D , a párkrát se z toho vyklubala i dlouhodobější spolupráce v jiných oblastech, nebo i kamarádství (=další tahy :D )

offtopic in offtopic :D
Kdepak vyčerpávající info, jen nástin :wink: ("vy mne ještě neznáte, ale až vy mne poznáte.... :D "). Vyčerpávající info by vypadalo úplně jinak - já psychicky i fyzicky vyčerpaný při psaní, ty při čtení, a bylo by tu toho "kapánek" víc :D

V žádostech o radu při potížích s telefonem prosím uvádějte podrobný popis situace a přesné chybové hlášky. Máte-li problém s konkrétní aplikací, návodem apod, uvádějte prosím link.

Jinak hledejte pomoc u jasnovidců.
Apple, Nokia a Micro$oft odnaučují lidi používat hlavu.
Hack Symbianu znamená plný přístup do složek C(D, E, F):/private/, /resource/ a /sys/. Nic víc, a nic míň.

13 kvě 2012, 17:33
Profil Zobrazit autorovy stránky
Začátečník
Začátečník
Jasně, jenže já nehledal hack, ale navigaci, při čemž při zadání klíčových slov: "navigace E90" mi to opravdu vyhodilo pár příspěvků z roku 2007 a 2008 :D Google víceméně to to samé, nebo když už se jednalo o něco funkčního, tak to bylo podmíněno nějakým certifikátem nebo hackovací procedurou, která již byla nefunkční. Co se hacku týče, tak to uznávám, ale já pamatuju, kdy jsem si programem v mobilu ocertifikoval instalačku a tu nainstaloval bez problémů do telefonu, tak je toho na mě moc:D Ale díky za konkrétní tip :) Jinak jsem objevil navigaci Ndrive, která nepotřebuje hack, na N95 funguje, tak to vyzkouším i na E90 :)

Takovej hepdesk znám )) bohužel nejsem z Prahy ale přes půl republiky ze Zlína :) Snad někdy až budu mít cestu :D :wink:

15 kvě 2012, 20:55
   [ Příspěvků: 5 ] 
Bookmark and Share